Argirelin deluje poput botoksa tako što parališe mimične bore, poput bora između obrva i bora na čelu. Neovisna studija koju je sproveo španski univerzitet, pokazala je da preparat koji sadrži 10% Argirelinea smanjuje bore za 30% u periodu od 30 dana
Šta je argirelin?
Argirelin je jedan od naefikasnijih antiejdžing sastojaka i često s smatra blažom verzijom botoksa, pošto ima slično dejstvo. Reč je o supstanci revolucionarne formulacije koja opušta mišiće lica i inhibira njihove kontrakcije. Predstavlja vrstu neuropeptida koji se dobija iz prirodnih proteina i zaštićeni je sastojak laboratorije Lipotec iz Barselone. Najbolje deluje u koncentraciji od 5-10%, na delovima lica koji su skloni razvijanju dinamičkih bora, usled mimike – poput čela i oko očiju.
Kako deluje na bore?
Kako bismo objasnili dejstvo argirelina , potrebno je prvo razjasniti kako se mišić kreće. Super lipid (engl. vesicle) otpušta neurotransmitter do sinapsa, i na taj način šalje signal mišiću da se pokrene. Tri proteina, pod nazivom SNARE kompleks, jako su važna u završnoj fazi procesa (koji se zove exocytosis). Tu dolazi do uloge acetyl hexapeptid-3, odnosno Argirelina koji imitira jedan od proteina u SNARE kompleksu i na taj ga način destabilizuje. Čak i blago destabilizirani SNARE kompleks neće funkcionisati , a to znači da su i mišićne kontrakcije sprečene.
Studije o Argirelinu
Istraživanja laboratorije Lipoteca bazirana na preparatu koju sadrži 5% Argirelina, pokazala su smanjenje bora oko očiju ženskih volonterki za 17% u periodu od 15 dana tretmana, kao i do 27% u 30 dana tretmana. Neovisna studija koju je sproveo španski univerzitet, pokazala je da preparat koji sadrži 10% Argirelinea smanjuje bore za 30% u periodu od 30 dana.
FOTO: arhiv